Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zabójstwo

Data publikacji 23.10.2014

Zarzut zabójstwa usłyszał 38-letni Eryk G., który udusił 35-letnią kobietę. Do tragedii doszło w jednym z mieszkań na terenie Ursusa. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Z kolei policjanci z Żyrardowa zatrzymali innego mężczyznę, który podczas sprzeczki ugodził nożem 58-latka z którym wcześniej spożywał alkohol. Za zabójstwo zatrzymanym może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że zabił kobietę. Do zbrodni doszło w jednym z mieszkań na terenie warszawskiego Ursusa. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, znaleźli ciało 35-latki. Natychmiast pod wskazany adres została skierowana grupa śledczych, którzy w obecności prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca i zwłok.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze ustalili, że podczas spożywania alkoholu pomiędzy Erykiem G., a kobietą, która go odwiedziła, doszło do sprzeczki. Kobieta nie chciała wyjść z mieszkania, co bardzo rozzłościło mężczyznę. W trakcie awantury 38-latek kilkakrotnie uderzył ją w twarz, a następnie udusił. 38-latka zatrzymano i doprowadzono do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd tymczasowo aresztowł mężczyznę na okres trzech miesięcy

Awantura z alkoholem w tle doprowadziła rówież do innej tragedii, do której doszło tej nocy. Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednym z żyrardowskich parkingów doszło do sprzeczki między dwoma mężczyznami i jeden z nich prawdopodobnie nie żyje. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny partol. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni spożywali wspólnie alkohol w zaparkowanym samochodzie na parkingu osiedlowym. Prawdopodobnie jeden z nich - 37-letni żyrardowianin, podczas sprzeczki z drugim, wyjął nóż i ugodził go nim, w wyniku czego 58-latek zmarł na miejscu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i osadzony w policyjnym areszcie. Wezwana na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zabezpieczyła ślady oraz miejsce zdarzenia.

Zarówno 38-latkowi jak i 37-letniemu mieszkańcowi Żyrardowa za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / KWP w Radomiu / kr / mw)

Powrót na górę strony