Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 23.10.2014

Grupa napastników pozbawiła wolności 40-latka przykuwając go kajdankami do bramy garażowej. Mężczyzna został dotkliwie pobity, lecz udało mu się uciec i o całym zdarzeniu poinformować Policję. Mundurowi szybko zatrzymali sprawców. Teraz wysokomazowieccy policjanci szczegółowo badają okoliczności tej sprawy.

Wczoraj około 12:20 dyżurny wysokomazowieckiej Policji otrzymał zgłoszenie o porwaniu i pobiciu mężczyzny na jednym z miejscowych osiedli. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam w rozmowie z 40-letnim pokrzywdzonym ustalili, że wczoraj około 11:00 został on podstępem zwabiony do jednego z domów na Osiedlu Zorza, gdzie zaprosili go sprawcy pod pretekstem załatwienia ważnych spraw biznesowych. Tam napastnicy przykuli go kajdankami do konstrukcji bramy garażowej i dotkliwie pobili, chcieli w ten sposób wymusić na pokrzywdzonym podpisanie dokumentów dotyczących sprzedaży mienia o znacznej wartości w tym także mieszkania. Pobity mężczyzna wykorzystując chwilową nieobecność oprawców, przy pomocy dostępnych w garażu narzędzi zdołał się wyswobodzić i uciec. Pobiegł do najbliższego sklepu skąd zaalarmował o zaistniałym zdarzeniu Policję.

Mundurowi bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego w wieku 34 i 42 lat, 30-letnia mieszkanka tego miasta oraz 55-letni mieszkaniec Zambrowa. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz wysokomazowieccy policjanci szczegółowo badają okoliczności tej sprawy, jak też zakres udziału poszczególnych zatrzymanych osób w przestępstwie.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony