Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 3 tys.porcji marihuany i amfetaminy

Data publikacji 23.10.2014

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może 3 osobom zatrzymanym przez policjantów z Wrocławia, podejrzanym o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Wpadli, gdy przepakowywali środki odurzające w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu górowskiego. Podejrzani widząc policjantów, w obawie przed konsekwencjami, próbowali część narkotyków spalić. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 tys. porcji marihuany i amfetaminy. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 21-letnią kobietę i dwóch mężczyzn, w wieku 18 i 30 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. Wszyscy są mieszkańcami powiatu górowskiego.

Do zatrzymania doszło 21 października br. Policjanci realizując działania przeciwko przestępczości narkotykowej na terenie powiatu górowskiego uzyskali informację, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych mogą znajdować się osoby posiadające znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. W momencie, gdy byli w pobliżu obiektu znajdujące się wewnątrz osoby, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, zamknęły drzwi i próbowały szybko spalić posiadane narkotyki. Efektem było duże zadymienie pomieszczenia, które to gasili już policjanci, by ratować osoby znajdujące się w środku. Następnie funkcjonariusze przeszukali obiekt i ujawnili sporą ilość środków odurzających. Było to ponad 3300 porcji marihuany i amfetaminy.

Zatrzymani w tej sprawie dwaj mężczyźni oraz kobieta trafili prosto do policyjnego aresztu.

Obecnie dalsze czynności procesowe wykonują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze, którzy sprawdzają m.in. skąd pochodziły zabezpieczone środki odurzające, a także czy podejrzani zajmowali się również handlem.

Wszyscy zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzić znaczna ilość środków odurzających, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.39 MB)

Powrót na górę strony