Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla seryjnego podpalacza – straty sięgnęły blisko 1 mln zł

Data publikacji 23.10.2014

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie strychów w budynkach mieszkalnych na terenie gminy Głuszyca. Funkcjonariusze na bazie zgromadzonych materiałów udowodnili zatrzymanemu na chwilę obecną pięć tego typu przestępstw. Decyzją sądu podejrzany został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 36-latka podejrzanego o podpalenia budynków mieszkalnych na terenie powiatu.

Do pierwszego zdarzenia doszło 19 czerwca 2013 roku w Głuszycy. Sprawca umyślnie podpalił strych w budynku mieszkalnym. W ten sam sposób 26 września br. podpalił kolejne poddasze w budynku znajdującym się nieopodal. Gdy 12 października 2014 roku zgłoszono pożar w następnym budynku przy tej samej ulicy wszystko wskazywało na to, że ktoś robi to umyślnie. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zajmujący się tego typu sprawami natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania osoby podejrzanej o te czyny. Idąc śladem wielu wątków dotarli do 36-letniego mieszkańca gminy Głuszyca. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i jeszcze do dwóch innych podpaleń na terenie powiatu. Straty pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na kwotę blisko 1 miliona złotych.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd na wniosek prokuratora zastosował już wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony