Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ochroniarz współpracował z przestępcami

Data publikacji 23.10.2014

Dzięki pomocy kierownika jednej z firm ochroniarskich oraz działaniom policjantów z komisariatu II w Zabrzu rozbito grupę przestępców zajmujących się kradzieżami sklepowymi w kilku miastach. Sprawcy byli ściśle powiązani z jednym z pracowników ochrony, który pomagał im w przestępczym procederze. W sprawie tej zatrzymano już 4 osoby, które usłyszały zarzuty. Za przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policjantów, o  podejrzeniu popełnienia przestępstwa, przez jednego z pracowników ochrony, powiadomił bezpośredni przełożony oraz dyrekcja sklepu. Zawiadamiający o przestępstwie mieli podejrzenia, że 38-letni pracownik współpracuje z przestępcami, zajmującymi się kradzieżami różnych towarów.

W przypadku zabrzańskiego sklepu, były to głównie drogie alkohole. Bezpośrednio po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie, policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu II w Zabrzu zatrzymali 38-letniego pracownika ochrony. Jak się okazało, mężczyzna od 2 lat jest zatrudniony w firmie ochrony mienia. Jak się okazało, zamiast chronić sklepy, pomagał złodziejom w kradzieżach. Wiedząc, że przestępcy są na terenie sklepu, przymykał oko na to, co robili. Ci, za jego wiedzą, ukrywali różnego rodzaju produkty, a następnie przechodzili przez kasy przez nikogo nie zatrzymywani.

Podejrzany o współudział w kradzieżach 38-letni ochroniarz przyznał się, że pracując w sklepach sieci handlowej na terenie całego województwa, współpracował z przestępcami. Wiadomo już, że tylko z jednego z zabrzańskich sklepów sprawcy wynieśli alkohole o łącznej wartości blisko 1000 złotych. Z zabezpieczonych nagrań kamer przemysłowych wiadomo, że przestępcy działali także w innych miastach naszej aglomeracji, w tym między innymi w Bytomiu. Do tej pory, oprócz 38-letniego pracownika ochrony, zabrzańscy policjanci zatrzymali także trzy inne osoby, w tym nieletniego. Sprawę uznaje się jednak jako rozwojową.

(KWP w Katowicach / kr)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.07 MB)

Powrót na górę strony