Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy z przemytu przykleiła taśmą do nóg

Data publikacji 24.10.2014

34 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy zamierzała sprzedać na terenie miejskiego targowiska w Wołominie 69-letnia Maria G. Trefny towar kobieta miała ukryty w torbach podróżnych, 340 paczek papierosów przykleiła taśmą do swoich nóg. Pozostałą część - blisko 1700 paczek - policjanci ujawnili w mieszkaniu w Warszawie. Kobieta została zatrzymana, a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy uzyskali informację dotycząca sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu. Wyrobami tytoniowymi miała handlować starsza kobieta na terenie miejskiego targowiska w Wołominie.

Policjanci podjęli obserwację bazaru. Już po chwili zauważyli znaną im osobiście kobietę, niosącą w kierunku miejskiego targowiska dwie torby podróżne. Policjanci postanowili ją wylegitymować i sprawdzić zawartość bagaży. Podczas wykonywania tych czynności, ujawnili 7720 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 69-latkę wraz z zabezpieczonymi wyrobami tytoniowymi funkcjonariusze przewieźli do policyjnej jednostki. Tam podczas przeszukania Marii G., policjanci ujawnili kolejne 340 paczki papierosów, które ta przykleiła taśmą do swoich nóg.

Podejrzewając, że kobieta może posiadać większą ilość „trefnych” papierosów, udali się do jej miejsca zamieszkania w Warszawie. Tam ujawnili i zabezpieczyli kolejne 31540 sztuk papierosów.

Maria G. została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi, zabezpieczony towar zaś do policyjnego depozytu. Teraz 69-latka odpowie za przestępstwo z ustawy karno-skarbowej i ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Jak ustalili funkcjonariusze, Skarb Państwa tytułem niezapłaconej akcyzy, cła i podatku VAT, mógł starcić blisko 40 tys. złotych.

To nie pierwszy przypadek, gdzie Maria G. była zatrzymywana przez wołomińskich policjantów z wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony