Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali uprawę konopi na poddaszu domu

Data publikacji 24.10.2014

Policjanci z Komisariatu Policji na płockich Podolszycach, na poddaszu jednego z domów znaleźli i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. W wyniku przeszukania domu funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, gotówkę i trzy podrobione dowody osobiste, zatrzymali również dwóch mężczyzn. Policjanci podejrzewają, że zabezpieczone pieniądze - ponad 70 tys. zł - mogą pochodzić z przestępczego procederu, jakim zajmowali się zatrzymani mężczyźni.

W środę 22 października, w godzinach rannych, policjanci z Komisariatu Policji na Podolszycach weszli do jednego z domów znajdujących się na tym osiedlu. W budynku przebywał 37-letni mężczyzna. Na poddaszu domu, w jednym z pomieszczeń, funkcjonariusze ujawnili rozstawiony namiot o wymiarach 3x3 m, w którym znajdowała się kompletna linia do uprawy konopi indyjskich. W namiocie suszyło się już 96 roślin. Był on wyposażony w system naświetlenia, nawadniania i wentylacji. W innym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli 86 donic, w których znajdowały się korzenie z odciętymi łodygami.

Podczas przeszukania domu policjanci dodatkowo znaleźli i zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 70 tys. złotych, które jak podejrzewają, mogą pochodzić z przestępczego procederu, jakim zajmowali się zatrzymani mężczyźni. Znaleziono też trzy dowody osobiste z tym samym zdjęciem, ale wydane na inne nazwisko. Podczas czynności policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 40 lat. Według wstępnych szacunków z łodyg, które zostały zabezpieczone, można byłoby uzyskać około 2 kg narkotyków o wartości około 60 tys. zł.

Policjanci prowadzą dalsze ustalenia w powyższej sprawie, gdyż ma ona charakter rozwojowy. 

(KWP w Radomiu / kr)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.6 MB)

Powrót na górę strony