Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii – ewakuowali w nocy 16 osób, w tym 4 dzieci

Data publikacji 24.10.2014

16 osób, w tym 4 dzieci, ewakuowali w nocy policjanci z powiatu jeleniogórskiego, po tym, jak patrolując miasto, zauważyli gęsty dym i ogień wydobywający się z budynku mieszkalnego. Po ewakuacji, ogień gasiło 6 zastępów straży pożarnej. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji funkcjonariuszy nikt z przebudzonych mieszkańców nie ucierpiał.

23 października 2014 roku około godziny 2.00 w nocy, policjanci z komisariatu w Karpaczu, pełniąc służbę patrolową na terenie jednej z miejscowości w gminie Podgórzyn, zauważyli gęsty dym i ogień wydobywający się z budynku mieszkalnego.

Natychmiast przystąpili do budzenia mieszkańców i ich ewakuacji.

Jak ustalili na miejscu funkcjonariusze, ogień powstał w przybudówce budynku wielorodzinnego, w której znajdowały się pomieszczenia gospodarcze. Policjanci ewakuowali 16 osób, w tym 4 dzieci. Na szczęście nikt z ewakuowanych przez funkcjonariuszy mieszkańców nie doznał obrażeń i nie potrzebował pomocy lekarskiej.

Ogień gasiło 6 zastępów straży pożarnej z okolicznych miejscowości. Jak wynika z relacji mieszkańców budynku, pomieszczenia gospodarcze nie były zamieszkałe, natomiast znajdowały się tam łatwopalne materiały: węgiel i drewno.

W budynku mieszkalnym, do którego przylegały palące się pomieszczenia gospodarcze, zamieszkuje 7 rodzin i mieści się biblioteka gminna. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów oraz strażaków, nikt nie ucierpiał i nie doszło do zapalenia się budynku wielorodzinnego. Po ugaszeniu pożaru lokatorzy powrócili do swoich mieszkań.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym przyczyny pożaru.

(KWP we Wrocławiu / kr)

Powrót na górę strony