Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczny arsenał w jednym z mieszkań w Rypinie

Data publikacji 24.10.2014

Rypińscy policjanci w trakcie przeszukania jednego z domów na terenie miasta znaleźli nielegalną broń, amunicję, materiały wybuchowe oraz środki chemiczne. 55-letni właściciel niebezpiecznego arsenału trafił do policyjnego aresztu. Jak można się domyślić nie posiadał on zezwolenia na tę niebezpieczną kolekcję.

Wczoraj (23.10.14) rypińscy policjanci, na podstawie wcześniejszych ustaleń, że mieszkaniec Rypina może posiadać nielegalne przedmioty, weszli do jego domu, aby to sprawdzić. Funkcjonariusze nie spodziewali się jednak, aż takiego znaleziska. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli naboje do broni bojowej i myśliwskiej, amunicję ślepą, trotyl, granat ręczny ćwiczebny, broń hukową, taśmy do karabinu maszynowego oraz różnego rodzaju substancje chemiczne. Jak podejrzewali mundurowi mężczyzna nie posiadał na ten niebezpieczny arsenał żadnego pozwolenia. Do jego zabezpieczenia wezwany został patrol saperski. 

Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli również prawie 19 kg suszonych liści tytoniu oraz ponad 5 kg gotowej krajanki bez polskiej akcyzy. 55-letni mieszkaniec Rypina trafił do policyjnego aresztu.

Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj policjanci doprowadzą go do prokuratury. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że mężczyzna usłyszy zarzut z art. 171 § 1 kodeksu karnego, ale to tym ostatecznie zadecyduje oskarżyciel. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Rypina nie uniknie również kary za posiadanie nielegalnego tytoniu.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony