Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste przekazanie testerów do wykrywania alkoholu i substancji psychoaktywnych małopolskiemu garnizonowi Policji

Data publikacji 24.10.2014

24 października br. o godz. 11:00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie testerów do wykrywania alkoholu i substancji psychoaktywnych. Urządzenia przekazane zostały małopolskiemu garnizonowi Policji przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach „Małopolskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii”.

W uroczystości udział wzięli Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak oraz Dyrektorzy Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Urząd Marszałkowski zakupił dla małopolskiego garnizonu Policji materiały techniki policyjnej o łącznej wartości około 250 tys. złotych. Wśród tych materiałów znajdują się odczynniki do wstępnej identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych (430 opakowań), które policjanci wykorzystywać będą w profilaktyce kryminalnej i prewencyjnej. Ponadto do komórek i jednostek Policji garnizonu małopolskiego trafią testery narkotykowe (około 1400 sztuk). Urząd Marszałkowski przekaże również około 188 tys. sztuk ustników do alkotestów, które wykorzystywać będą policjanci służb drogowych garnizonu małopolskiego.

Wykorzystanie tych urządzeń niewątpliwie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w Małopolsce.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony