Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni!

Data publikacji 24.10.2014

Małopolscy policjanci apelują: reagujmy wobec osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie.

Niskie temperatury i zimowe warunki bywają przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Każdego roku odnotowujemy przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. W ubiegłym roku, w zimie zmarło z tego powodu kilkanaście osób, dwa lata wcześniej – 42 osoby. W wielu przypadkach, dzięki informacjom przekazywanym przez różne osoby, policjanci udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem, ratując im życie

Aby nie dochodziło do śmierci, z powodu wychłodzenia organizmu apelujemy, by nie pozostawać obojętnym wobec osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu. Na ryzyko wychłodzenia najczęściej narażone są osoby bezdomne czy będące pod wpływem alkoholu, osoby starsze i samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach - poruszaniem się czy zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. 

Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, reagujmy – wystarczy telefon pod  numer alarmowy 112 (lub policyjny 997 albo Straży Miejskiej 986).

(KWP w Krakowie / kr)

 

 

Powrót na górę strony