Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kujawsko-pomorscy policjanci grali w tenisa stołowego

Data publikacji 24.10.2014

104 mecze musieli rozegrać policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego na stołach tenisowych, aby wyłonić mistrza województwa kujawsko-pomorskiego w tenisie stołowym. Z 30-stu policjantów najlepszym okazał się Artur Kowal z KMP w Bydgoszczy.

W hali sportowej w Laskowicach (powiat świecki) odbyły się indywidualne mistrzostwa policjantów w tenisie stołowym. Zawodnicy walczyli o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy”. Patronami imprezy sportowej był: Zarząd Wojewódzkiego NSZZ Policjantów z Bydgoszczy, Zarząd Terenowy w Świeciu, NSZZ Policjantów i kujawsko-pomorska grupa IPA Bydgoszcz.

W zawodach wzięło udział 30 policjantów z całego województwa. Wśród zgłoszonych zawodników, co najmniej 10 - to czynni tenisiści stołowi, na co dzień grający w różnych ligach.

Zwycięstwo było tym trudniejsze, że uczestnicy turnieju już wielokrotnie grali ze sobą – znają swoje mocne i słabe strony, wiedzą kto preferuje obronę, a kto atak. Tym ważniejsza była więc dobra forma w dniu konkursu.

Finaliści zagrali na bardzo wysokim poziomie jednak najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się sierż. Artur Kowal z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, pokonując insp. Krzysztofa Zgłobickiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Drugim finalistą został, były mistrz z 2013 r., st. asp. Maciej Rakowicz z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Trzecie miejsce przypadło sierż. szt. Emilowi Czynszakowi z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, który pokonał zawodniczkę I-ligowego LUKS-U Chełmno, post. Małgorzatę Sadowską z komendy policji w Świeciu.

Klasyfikacja indywidualna przestawia się następująco:

1) sierż. Artur Kowal – KMP w Bydgoszczy
2) st. asp. Maciej Rakowicz – KPP w Świeciu
3) sierż. szt. Emil  Czynszak - KPP w Radziejowie
4) post. Małgorzata Sadowska - KPP w Świeciu
5) insp. Zgłobicki Krzysztof – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy
6) asp. szt. Grzegorz Safianowski – KMP we Włocławaku
7) nadkom. w st. spocz. Waldemar Cabański – emeryt z KMP w Toruniu
8) asp. szt. Paweł Olszak – KPP w Inowrocławiu

(KWP w Bydgoszczy / kr)

Powrót na górę strony