Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany i trzy areszty za czynną napaść na policjanta

Data publikacji 25.10.2014

Kryminalni z komendy w Otwocku zatrzymali 23-latka, czwartego z mężczyzn podejrzanych o wymuszenie zwrotu wierzytelności. Przypomnijmy: przed pięcioma dniami policjanci z Józefowa i Wiązowny użyli broni wobec jego kompanów, którzy uciekając samochodem dokonali czynnej napaści na policjanta, potrącając go. Wobec trzech z nich sąd zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali czwartego mężczyznę podejrzewanego o wymuszanie zwrotu wierzytelności. 23- latek jest podejrzewany, że wspólnie z trzema innymi mężczyznami kilka dni temu wtargnął do domu byłego pracodawcy i, stosując przemoc wobec osoby znajdującej się wówczas w mieszkaniu, zabrał komputer, telefon i inny sprzęt elektroniczny. Po dwóch dniach od tego zdarzenia za zwrot rzeczy sprawcy zażądali od ich prawowitego właściciela pieniędzy.

Wówczas do działań włączyli się policjanci z komisariatu w Józefowie i z posterunku w Wiązownie. W trakcie tych działań funkcjonariusze zatrzymali 24-latka. Dwóch mężczyzn podjęło próbę ucieczki podczas której potrącili jednego z funkcjonariuszy. Oddanie strzałów ostrzegawczych przez mundurowych doprowadziło do zatrzymania 25 i 26-letnich mieszkańców Otwocka.

Poszukiwania czwartego z mężczyzn, doprowadziły wczoraj otwockich kryminalnych do zatrzymania 23- latka także mieszkańca Otwocka.

Z uwagi na charakter sprawy, materiały przekazano otwockiej prokuraturze. Wczoraj późnym popołudniem sąd przychylił się do złożonego wniosku i wobec 24, 25 i 26-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Przestępstwo, którego się dopuścili, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KSP / mb)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.26 MB)

Powrót na górę strony