Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane trzy plantacje konopi. Zatrzymano dwóch 27-latków

Data publikacji 26.10.2014

Radzyńscy kryminalni zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich. Podczas realizacji policjanci zabezpieczyli 31 roślin o wysokości od 2 do 3 metrów, ponad 2 kilogramy suszu konopi oraz 6,5 kilograma przesuszonych częściowo łodyg z kwiatostanem konopi bez liści. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Radzynia Podlaskiego, ujawnili  trzy nielegalne plantacje konopi indyjskich, które uprawiane były w lesie. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że to dwaj 27-letni mieszkańcy gminy Czemierniki zajmują się nielegalnym procederem.

Ich informacje potwierdziły się. Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Czemierniki policjanci zabezpieczyli łącznie 31 dorodnych sięgających 2-3 metrów krzaków konopi. Do sprawy zatrzymano Kamila W. i Łukasza G. Podczas przeszukania posesji zamieszkiwanych przez właścicieli plantacji, policjanci zabezpieczyli ponad dwa kilogramy częściowo wyschniętego suszu konopi indyjskich oraz 6,5 kilograma przesuszonych częściowo łodyg z kwiatostanem konopi bez liści.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości narkotyków.  Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono podejrzanym dwa samochody osobowe o wartości ponad 30 tys. złotych oraz 4,5 tys. złotych w gotówce.

KWP Lublin / ik

Powrót na górę strony