Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Dyskoteka”

Data publikacji 26.10.2014

Warmińsko – mazurscy policjanci w piątek i sobotę po raz kolejny przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Cel ten sam, co zwykle – uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy decydują się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Policjanci działali przede wszystkim na drogach dojazdowych do dyskotek oraz na głównych ulicach miasta. W sumie wyeliminowali z dróg ponad 30 nietrzeźwych kierujących oraz kilku będących pod wpływem środków odurzających.

Olsztyn

Funkcjonariusze z drogówki wraz z wywiadowcami Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili akcję "Dyskoteka".

W trakcie działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 185 kierujących, wśród których jeden prowadził na tzw. „podwójnym gazie”.

Około północy 18-letni mężczyzna jechał ulicami Olsztyna mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zabrali młodemu kierowcy prawo jazdy. Olsztynianin nie zdążył się nimi nacieszyć. Otrzymał je niecałe dwa miesiące temu.

Ta noc na długo w pamięci zostanie 23-latkowi z Dobrego Miasta. Mężczyzna jadąc ulicami swojego miasta, na widok policyjnego radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Dziwnie przyglądanie się kierującego policjantom wydało się funkcjonariuszom podejrzane. Policjanci zatrzymali pojazd 23-latka do kontroli drogowej.

W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna nie był pijany. Policjanci poczuli wydobywającą się z kontrolowanego audi woń marihuany. Po przeszukaniu samochodu w schowku deski rozdzielczej pojazdu znaleźli woreczek foliowy z zawartością 10 gram marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji. Na miejscu okazało się, że mieszkaniec Dobrego Miasta znajdował się pod wpływem środka odurzającego. Interweniującym policjantom, oświadczył, że po zażyciu marihuany jeździ bezpieczniej. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Nieuniknione, że mężczyzna odpowie też za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem środka odurzającego.

Ostróda

W nocy z soboty na niedzielę ostródzcy policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. "Dyskoteka". Brali w nich udział nie tylko funkcjonariusze drogówki ale również kryminalni i policjanci z podległych posterunków.

W trakcie działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości blisko 150 kierujących, wśród których tym razem nie było osób, które po pijanemu zdecydowały się jechać samochodem. W prowadzonych działaniach funkcjonariusze korzystali z testera alco-blow, dzięki któremu w bardzo szybkim czasie można przebadać wielu kierowców.

Nowe Miasto Lubawskie

Działania przeprowadzali policjanci ruchu drogowego, wspierani przez funkcjonariuszy prewencji. Wśród blisko 40 skontrolowanych kierujących, jeden zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu. W miejscowości Gwieździny policjanci skontrolowali 29-letniego rowerzystę. Jak się okazało miał on blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności Jarosław T. został zwolniony.

Mrągowo

W nocy z soboty na niedzielę na drogach powiatu mrągowskiego funkcjonariusze z drogówki, patrolowcy wraz z kryminalnymi działali przede wszystkim na drogach dojazdowych do dyskotek, barów  oraz na głównych ulicach Mrągowa. Policjanci skontrolowali 240 pojazdów i tyle samo kierujących.

Nie wszyscy jednak byli trzeźwi. Spośród tak dużej liczby zbadanych kierowców 2 mężczyzn zdecydowało się na jazdę pomimo wcześniej spożywanego alkoholu.

W ręce policjantów wpadł kierowca osobowego forda, który kierował autem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali funkcjonariusze gdy jechał autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz obaj mężczyźni za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.


Węgorzewo

Wczoraj, na drogach powiatu węgorzewskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili kolejne działania pod nazwą „Dyskoteka. W ramach działań policjanci skontrolowali 55 pojazdów i tyle samo kierujących. Wszyscy byli trzeźwi. W prowadzonych działaniach funkcjonariusze korzystali z testera alco-blow.

Ełk

W działaniach  uczestniczyło 8 policjantów  wydziału ruchu drogowego, prewencji oraz wydziału kryminalnego. W trakcie działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 139 kierujących. Jedną osobę zbadano pod kątem obecności środków odurzających. Policjanci zatrzymali 2 osoby, które kierowały autem będąc pod wpływem alkoholu. Po północy na ul. Zamkowej w Ełku funkcjonariusze zatrzymali  do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca gminy, który  kierował samochodem osobowym marki Mazda mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Następnie po godzinie  2.00 w nocy na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali do kontroli kierującego  samochodem osobowym marki Opel Vectra. 20-letni mieszkaniec Ełku prowadził auto mając 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Szczytno

Podczas działań policjanci przebadali 377 kierujących pojazdami, w wyniku kontroli ujawnili 6 nietrzeźwych kierujących, w 2 przypadkach kierujący prowadzili pojazd pomimo sądowych zakazów. 

KWP Olsztyn / ik

Film Policyjne działania „Dyskoteka”

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policyjne działania „Dyskoteka” (format flv - rozmiar 1.6 MB)

Powrót na górę strony