Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali trzy linie do produkcji amfetaminy

Data publikacji 27.10.2014

Stołeczni policjanci w gminie Wieliszew zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnię substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. półprodukty służące do produkcji narkotyków, z których można by wytworzyć około 65 kg amfetaminy. W ich ręce wpadli również dwaj mężczyźni, którzy podejrzewani są o produkcję substancji psychotropowych.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową wspólnie z kolegami z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców wpadli na trop mężczyzn najprawdopodobniej zajmujących się produkcją amfetaminy na dużą skalę. Z informacji, jakimi dysponowali, wynikało, że na terenie posesji znajdującej się w jednej z miejscowości w gminie Wieliszew może działać nielegalna wytwórnia substancji psychotropowych.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli trzy działające linie do produkcji środków odurzających oraz półprodukty służące do produkcji narkotyków, z których można by wyprodukować około 65 kg amfetaminy przeznaczonej do sprzedaży hurtowej.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Warszawy, w wieku 28 i 57 lat. Obaj podejrzewani są o usiłowanie produkcji znacznej ilości substancji psychotropowych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z art. 53 §1 i 2 oraz art. 54 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za co może im grozić do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec obu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. 28-latek był już w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mj)

Film Policjanci zlikwidowali trzy linie do produkcji amfetaminy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali trzy linie do produkcji amfetaminy (format flv - rozmiar 7.03 MB)

Powrót na górę strony