Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie i uprawę marihuany w lesie

Data publikacji 27.10.2014

Policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę, który uprawiał marihuanę w kompleksie leśnym. To 23-letni mieszkaniec miasta. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy gdy wychodził z lasu ze świeżo ściętymi liśćmi marihuany. W rejonie uprawy funkcjonariusze znaleźli opakowania po torfie, nawozach sztucznych oraz butelki po wodzie. Grozi mu do 3 lat więzienia.

22 października br. policjanci z KMP w Lesznie zatrzymali mężczyznę, który idąc drogą niedaleko miasta przenosił w kartonie liście marihuany. Ściął je chwilę wcześniej w małym zagajniku, pośrodku lasu. Policjanci znaleźli w lesie, na małej polance, uprawę kilku roślin marihuany. Miejsce było dobrze ukryte i zabezpieczone przed zwierzętami. Krzewy sięgały blisko 2 metrów wysokości. Dookoła nich porozrzucane były puste worki po torfie, sztucznych nawozach oraz puste butelki po wodzie mineralnej o pojemności 6 litrów.

Zatrzymanym okazał się 23-letni mieszkaniec Leszna, który znany jest leszczyńskiej Policji. Przenosił w kartonie blisko 800 gramów marihuany. Śledczy przedstawili mu dwa zarzuty: uprawy marihuany oraz posiadania środków odurzających.

24 października br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie na wniosek Policji zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za zarzucane przestępstwa grozi mężczyźnie do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony