Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwała, sprzedając wirtualny towar

Data publikacji 27.10.2014

Policjanci grudziądzkiej komendy wspólnie z przedstawicielami portalu Allegro namierzyli kobietę podejrzewaną o dokonanie 74 oszustw. 33-latka, za pośrednictwem Internetu, sprzedawała towar, którego kupujący nigdy nie otrzymali. Nieuczciwej mieszkance Grudziądza grozi do 8 lat więzienia.

Mieszkanka Grudziądza podejrzana o dokonanie 74 oszustw odpowie przed sądem. Kobieta oferowała na portalu internetowym na sprzedaż pościel, łóżeczka dziecięce i tkaniny. Po otrzymaniu pieniędzy od kupujących przez około 2-3 miesiące „zbywała” ich, a potem nie odpowiadała na maile czy telefony.

Pokrzywdzeni, mieszkający na terenie praktycznie całej Polski, zgłaszali policji, że zostali oszukani. Dzięki współpracy policjantów wydziału dw. z przestępczością gospodarczą grudziądzkiej komendy z przedstawicielami portalu internetowego Allegro udało się ustalić miejsce zamieszkania nieuczciwej kobiety.

Funkcjonariusze ustalili, że 33-letnia grudziądzanka dokonała 74 oszustw na szkodę 69 osób, a kupujący wpłacali na jej konto kwoty od 50 do 1800 zł.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony