Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 27.10.2014

Dwóch mężczyzn zajmujących się kradzieżami samochodów zostało zatrzymanych przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Podczas akcji policjanci odzyskali cztery skradzione w Katowicach i Piekarach Śląskich samochody marki BMW. Ich wartość szacowana jest na ponad 200 tysięcy złotych.

Katowiccy policjanci, zwalczający przestępczość samochodową, zlikwidowali tzw. dziuplę samochodową. W mieszczącym się na ulicy Brackiej garażu, podczas demontażu skradzionego w Piekarach Śląskich BMW 3, zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Oprócz tego, mundurowi zabezpieczyli  wiele  części samochodowych wartych prawie 50 tysięcy złotych. W innych garażch wynajmowanych przez zatrzymanych odnaleziono skradzione w Katowicach BMW X5, BMW 1 i BMW 5. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to ponad 200 tysięcy złotych.

Przestępcy rozpracowywani byli przez kilka miesięcy. Po namierzeniu samochodowej dziupli policjanci  postanowili urządzić zasadzkę na mężczyzn.

Ustalono, że złodziejski duet działał od czerwca tego roku. W tym czasie ukradł kilka aut. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzieże samochodów i paserstwo grozi każdemu z nich po 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony