Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka ze sportową pasją

Data publikacji 27.10.2014

Sierżant Patrycja Pszczelińska z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w Okinawa Kobudo. Sztukami walki pasjonuje się od kilkunastu lat – trenuje od 1992 roku. Ma uprawnienia instruktorskie do prowadzenia zajęć z zakresu ju jitsu.

Sierżant Patrycja Pszczelińska ma 29 lat. Swoją przygodę rozpoczęła od zajęć chi ryu aki ju jitsu oraz ju jitsu. Następnie doskonaliła swoje umiejętności w innych sztukach waliki, takich jak: karate, judo, muay thai. Pod okiem shihana Przemysława Wiśniewskiego nauczyła się interpretować techniki sztuk walki na potrzeby służb mundurowych. Praktycznie od początku swojej kariery współpracuje z shihanem Jhonnym Bernaschewice, od którego uczyła się Ju Jitsu, Aiki Jitsu, Judo, Iaido, Ken Jitsu oraz Okinawa Kobudo.

Sierżant Patrycja Pszczelińska posiada następujące stopnie w sztukach walki: 1 dan ju jitsu, 1 dan kobudo, 1 kyu chi ryu aiki ju jitsu. Ma uprawnienia instruktorskie do prowadzenia zajęć z zakresu ju jitsu.

Oświęcimska policjantka jest utytułowaną zawodniczką. W 1997 roku zdobyła Mistrzostwo Polski w ju jitsu i dalej kontynuuje swoją pasję, biorąc udział w zawodach. 7 czerwca br. w Olkuszu zdobyła Mistrzostwo Polski w Kobudo. Natomiast w Mistrzostwach Europy w Okinawa Kobudo (które odbyły się w dniach 18-19 października br. w Nowem nad Wisłą) stanęła na podium, zdobywając złoty medal i otrzymując tytuł Mistrzyni Europy.

Aktualnie przygotowuje się do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku.

27 października br. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek spotkał się z sierżant Patrycją Pszczelińską i wyróżnił ją za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz za nieprzeciętne osiągnięcia sportowe.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony