Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad pół kilograma narkotyków i dwumetrowy krzak konopi

Data publikacji 28.10.2014

Ponad pół kilograma suszu marihuany zabezpieczyli sokołowscy kryminalni. Narkotyki znaleziono u dwóch mężczyzn, mieszkańców gminy Jabłonna Lacka. U innego mieszkańca tej samej gminy funkcjonariusze znaleźli rosnący ponad dwumetrowy krzew konopi indyjskich.

Kryminalni z komendy w Sokołowie Podlaskim na podstawie posiadanych informacji operacyjnych przeszukali jedną z posesji w gminie Jabłonna Lacka. W trakcie takiego sprawdzania funkcjonariusze znaleźli ponad pół kilograma marihuany. Narkotyk był poporcjowany w opakowaniach o wadze 10-12 gramów.  Dwaj mężczyźni w wieku 29 i 31 lat, u których znaleziono narkotyk, zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania przyznali się do uprawy konopi i wskazali miejsca, gdzie hodowali rośliny.

Prowadząc działania w tym samym rejonie policjanci przeszukali następne budynki ujawniając kolejną, inną uprawę narkotyku. Jak się okazało, 25-letni mężczyzna wyhodował krzak, który osiągnął już wysokość ponad 2 metrów. Mężczyzna miał też blisko 200 gramów suszu gotowej marihuany.

Wszyscy trzej podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów, teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony