Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki reakcji świadków policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 28.10.2014

Policjanci z Komendy Powiatowej w Gnieźnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego, który zdecydował się na jazdę samochodem, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Zatrzymanie to było możliwe dzięki właściwej reakcji przypadkowych świadków zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem, lekceważąc wcześniej orzeczone trzykrotnie sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami.

W piątek, 24 października, około 10.30 dyżurny policji w Gnieźnie otrzymał przez telefon informację o ujęciu mężczyzny, który w stanie nietrzeźwości kierował fordem. Powiadomieni o tym policjanci  drogówki natychmiast udali się we wskazane miejsce na teren Centrum Handlowego przy ulicy Sobieskiego. Tam zastali szarpiące się osoby. Z relacji świadka, 30-letniej mieszkanki Żydowa, wynikało, że - jadąc ulicą Wrzesińską - zorientowała się, że jadący za nią kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Gdy dojechali do centrum handlowego kobieta wykazała się dużą odwagą i zablokowała jego auto swoim samochodem. Jednocześnie poprosiła o pomoc przechodzącego tamtędy 18-latka, a sama zadzwoniła na policję.

Badanie alkomatem przez wezwanych policjantów wykazało u mężczyzny wynik dwóch promili. Dodatkowo pijany kierowca miał orzeczone trzy sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami, z czego ostatni do maja 2018 roku.

Takie zachowania mieszkańców są niezwykle wartościowe i godne naśladowania. To bardzo odpowiedzialne postępowanie, przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa. Gnieźnieńska Policja składa podziękowania za obywatelską postawę.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony