Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznański policjant mistrzem świata w wioślarstwie

Data publikacji 28.10.2014

Poznański policjant, sierżant Grzegorz Otocki od lat chętnie uprawia różne dyscypliny sportowe. W październiku br. na Mistrzostwach Świata Masters w Wioślarstwie w Australii zdobył dwa złote medale. - To mój największy sukces - przyznaje funkcjonariusz.

Mistrzostwa Świata Masters w Wioślarstwie w miejscowości Ballarat w Australii odbyły się między 9 a 12 października br. Na mistrzostwa przybyło 1192 zawodników z 29 krajów. Polacy wywalczyli 4 złote medale oraz 1 srebrny. Wśród wygranych znalazł się poznański policjant sierżant Grzegorz Otocki. Wraz z trzema partnerami z osady Posnanii Poznań rywalizował z zawodnikami z całego świata. W kategorii wiekowej A i B w czwórce podwójnej poznaniacy wyprzedzili m.in. osadę ze szwajcarskiego Ruderclub Uster oraz australijskiego Melbourne Uni Composite.

Sierżant Otocki zamiłowanie do sportu, jak mówi, ma od zawsze, a jego przygoda z wioślarstwem zaczęła się w wieku 14 lat. Mimo ciężkich treningów uczestnictwo w sportowych zawodach daje mu mnóstwo satysfakcji. Grzegorz poza wioślarstwem trenuje również biegi i triathlon. Swoje sukcesy zawdzięcza sobie i żonie, która go zawsze wspiera. Na co dzień wioślarstwo trenuje w klubie Posnania Poznań. Za swój największy sukces uznaje zdobycie złota na Mistrzostwach Masters w Australii.

Sierżant Grzegorz Otocki ukończył na kierunku trenerskim Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W Policji służy od 3 lat. Obecnie jest policjantem ogniwa patrolowo interwencyjnego w Komisariacie w Komornikach. Poza wykonywaniem obowiązków służbowych zawsze znajduje czas na treningi.

Dumą każdych służb są ci, którzy stawiają na rozwój swoich pasji. Sierżantowi Grzegorzowi Otockiemu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony