Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradzioną figurkę filmowego bohatera

Data publikacji 28.10.2014

Policjanci z Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież figurki bohatera popularnej kreskówki. Funkcjonariusze odzyskali również Wróbla Ćwirka, który na skupie złomu został wyceniony na niewiele ponad 100 złotych.

Zgłoszenie o nietypowej kradzieży figurki wykonanej z brązu, która symbolizowała  bohatera  popularnej kreskówki, trafiło do policjantów z Widzewa 24 października 2014 roku. Zgłoszenie potraktowano bardzo poważnie i rozpoczęto ustalenia w nietuzinkowej sprawie. Funkcjonariusze nie mieli dotychczas podobnego zgłoszenia.

Już 27 października w rękach policjantów znalazł się  pozostawiony na skupie metali kolorowych bohater, na którym wychowały się pokolenia Polaków. Śledczy z największa starannością zabezpieczyli eksponat i rozpoczęli poszukiwania potencjalnego sprawcy kradzieży.

28 października 2014 roku, tuż po godzinie 6:00, kryminalni zapukali do jednego z mieszkań na Widzewie. Zatrzymali w nim wytypowanego amatora publicznej własności, który był kompletnie zaskoczony obrotem spraw. 26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany. Może usłyszeć zarzut kradzieży zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że właściciel skupu złomu wycenił figurkę Wróbelka Ćwirka na nieco ponad 110 złotych.  Niewykluczone, że  usłyszy zarzut paserstwa. W najbliższym czasie eksponat trafi do Parku Źródliska, gdzie zajmie  honorowe miejsce przy jednej z alejek.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony