Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja ruchu drogowego „Trzeźwy poranek”

Data publikacji 28.10.2014

Ponad 600 skontrolowanych kierowców - to wynik wczorajszej akcji policjantów ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze na najruchliwszych drogach miasta kontrolowali trzeźwość kierujących. Podczas działań mundurowi ujawnili 2 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Działania „Trzeźwy poranek” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu rozpoczęli już o godzinie 5:30. Na głównych ulicach miasta pojawili się funkcjonariusze z urządzeniami do szybkiego sprawdzania stanu trzeźwości kierujących. Tak zwane szybkie badania pozwalają sprawdzić stan dużej liczby kierowców w bardzo krótkim czasie, nie powodując utrudnień w ruchu drogowych. Policjanci przez kilka godzin sprawdzili stan trzeźwości ponad 600 kierowców. Pomimo licznych apeli i tak zdarzają się kierowcy, którzy po alkoholu siadają za kierownicą. Podczas wczorajszych działań policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się kierować samochodem pod wpływem alkoholu. Jeden z nich odpowie za wykroczenie, drugi z wynikiem prawie jednego promila musi liczyć się z grożącą za taki czyn karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego w trakcie minionego weekendu przeprowadzili także działania „Trzeźwa gmina”. Tym razem na ternie gminy Niemodlin przebadano 286 kierowców. Jeden z kontrolowanych kierował po użyciu alkoholu, a inny kierowca prowadził pojazd mimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami. Przypominamy, że taki czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony