Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla stadionowych chuliganów

Data publikacji 28.10.2014

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował wczoraj sąd wobec dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się czynnej napaści na policjantów po niedzielnym meczu w Dęblinie. Kolejny z zatrzymanych usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Za udział w bójce śledczy wnioskują dziś o tymczasowy areszt dla następnych czterech mężczyzn.

Przypomnijmy, wszystko zaczęło się w niedzielę po południu w Dęblinie. W przerwie meczu pomiędzy drużynami KS Czarni Dęblin a MKS Ryki. Policjanci podjęli interwencję, po tym jak kibice wtargnęli na płytę boiska. Tam doszło do bójki. Część z nich była zamaskowana. Po wejściu policjantów agresorzy rozbiegli się uciekając w różnych kierunkach. Podczas zatrzymań dwaj kibice dopuścili się czynnej napaści na policjantów, a jeden naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Łącznie zatrzymanych zostało 24 mężczyzn. Dotychczas dwóch z nich - Robert Ch. i Łukasz M. - usłyszało zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Jeden z zatrzymanych odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Wobec niego prokurator zastosował dozór Policji. Kolejnych czterech mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w bójce. Dziś śledczy wnioskują o tymczasowe areszty. Trzech mężczyzn musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za posiadanie narkotyków.

Pozostali z mężczyzn odpowiedzą za czyny o charakterze chuligańskim na stadionie. Część z nich przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze 2 tys. grzywny.

Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy. Śledczy analizują zabezpieczone nagrania i typują sprawców. Planowane są kolejne zatrzymania za udział w bójce. Już dzisiaj policjanci na podstawie zapisów z monitoringu zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn podejrzanych o chuligańskie zachowanie na stadionie piłkarskim w Dęblinie.

Za najpoważniejsze przestępstwa dotyczące czynnej napaści grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za wykroczenia grzywna do 5 tys. złotych.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony