Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP rozbiło grupę przestępczą - ukradli 210 tys. litrów paliwa

Data publikacji 29.10.2014

Skradli 210 tysięcy litrów oleju napędowego o wartości ok. 900 tys. zł. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się tym przestępczym procederem. To nie jedyne zatrzymania w tej sprawie. Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali łącznie 23 osoby.

Pierwsze działania i zatrzymania w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej sie kradzieżami paliw płynnych policjanci podjęli w połowie lutego br. Wtedy to funkcjonariusze CBŚP na bocznicy kolejowej w Nowej Soli zatrzymali grupę mężczyzn kradnących paliwa z cystern kolejowych. Jak ustalili policjanci, grupa działała od kilku lat na terenie powiatu nowosolskiego dokonując w tym czasie kradzieży 210 tysięcy litrów oleju napędowego o wartości nie mniejszej niż 880 tysięcy złotych. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zabezpieczone zostało mienie osób podejrzanych w wysokości 860 tysięcy złotych.

Wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań, dozorów oraz poręczeń majątkowych. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieże mienia zatrzymanym grożą wysokie kary.

Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli ma charakter rozwojowy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony