Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali subaru i zatrzymali podejrzanego o próbę jego kradzieży

Data publikacji 29.10.2014

Mokotowscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku podejrzanego o próbę kradzieży subaru. Krzysztof Ś. wpadł w ręce policjantów na terenie Ochoty, gdzie został ukryty skradziony pojazd. Dzięki funkcjonariuszom, samochód o wartości 70 tys. złotych szybko wrócił do właściciela, a 39-latek, który był już karany za podobne przestępstwa, odpowie za kolejny taki czyn. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że skradziony z ulicy Bobrowieckiej samochód marki subaru forester prawdopodobnie został ukryty na terenie Ochoty. Kiedy funkcjonariusze potwierdzili te informacje, przystąpili do działania, a ich celem było zatrzymanie sprawców tej kradzieży na gorącym uczynku. Wszystko wskazywało na to, że garaż, gdzie znajdował się pojazd, może być tylko przejściowym miejscem jego ukrycia.

Po dwóch dniach od kradzieży, dzięki pracy operacyjnej kryminalnych, został zatrzymany mężczyzna, który wszedł do garażu i próbował odjechać subaru. Okazało się, że jest to Krzysztof Ś. pseudonim „SIS”, doskonale znany policjantom jako osoba wielokrotnie notowana i karana za kradzieże samochodów. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu przedmioty, które prawdopodobnie służyły 39-latkowi w tym procederze.

Wczoraj policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili 39-latkowi zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem popełniony w warunkach recydywy. Prokurator po zapoznaniu się ze sprawą wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony