Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał narkotyki w specjalnej skrytce samochodowej

Data publikacji 29.10.2014

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z funkcjonariusza Straży Granicznej w Łodzi zatrzymali 49-letniego przemytnika i zabezpieczyli blisko 2400 gramów marihuany ukrytej w specjalnej skrytce samochodowej. Kurier przewoził narkotyki z Holandii Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

1 października 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi został powołany Wydział do walki z Przestępczością Narkotykową.  27 października funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem tego rodzaju przestępczości zdobyli informację wskazującą na przemyt znacznych ilości marihuany. Susz konopi indyjskich miał być przewożony do Polski z Holandii. Z dalszych ustaleń wynikało, że kurier porusza się fiatem scudo autostradą A2 w kierunku Warszawy. Policjanci zatrzymali go około 5.00 nad ranem w okolicach Strykowa.

Kierowca był bardzo zaskoczony kontrolą.  Wezwany do dobrowolnego wydania narkotyków stwierdził, że nie ma żadnych środków odurzających.  Wówczas do akcji wkroczył pies SG wyszkolony do wyszukiwania narkotyków. Wszystko wskazywało na to, że mogą być ukryte w głębi deski rozdzielczej. Czuć było specyficzna woń suszu konopi. Pojazd został przetransportowany do warsztatów mechanicznych KWP w Łodzi, gdzie po zdemontowaniu części funkcjonariusze znaleźli hermetycznie zamknięte 12 dilerek narkotyku  o łącznej wadze 2368 gramów. Jego czarnorynkowa wartość została oszacowana na ponad 70 000 złotych. Już wstępne badanie testerem potwierdziło obecność THC. Dodatkowo w kabinie bagażowej policjanci ujawnili  skrytkę wykonaną w słupku bocznym zamykaną na specjalnie wyciętą blachę dokręcaną na śruby. Technicy kryminalistyczni ze zgierskiej komendy zabezpieczyli ślady.

49-latek usłyszał zarzuty przemytu znacznych ilości środków odurzających co zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Do tej pory nie był notowany za konflikty z prawem. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt. Dzisiaj sąd podejmie decyzję.

(KWP w Łodzi / mj)

Film Przemycał narkotyki w specjalnej skrytce samochodowej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przemycał narkotyki w specjalnej skrytce samochodowej (format flv - rozmiar 13.14 MB)

Powrót na górę strony