Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano 2 skradzione w Belgii samochody

Data publikacji 29.10.2014

Policjanci z Suwałk zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że kierujący ciężarówką obywatel Litwy w naczepie przewoził dwa skradzione w Belgii samochody o łącznej wartości blisko 600 tys. złotych. Auta trafiły na parking, a kierowca do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach minionej nocy, ok. godz. 21.00, zatrzymali do kontroli drogowej jadący w kierunku granicy ciągnik siodłowy z naczepą. Za kierownicą ciężarówki zasiadał 54-letni obywatel Litwy. Z dokumentów przewozowych wynikało, że zmierzał on z Holandii na Łotwę. Kierowca twierdził, że w naczepie przewozi 2 samochody. Podejrzenia interweniujących funkcjonariuszy wzbudziły dokumenty tych pojazdów. W obu przypadkach w dokumentacji 2 różnych samochodów wpisany był identyczny numer identyfikacyjny vin. Po otwarciu naczepy w jej wnętrzu mundurowi odnaleźli lexusa i toyotę land cruiser. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że obydwa auta, o szacunkowej wartości blisko 600 tys. złotych, zostały w ubiegłym tygodniu skradzione na terenie Belgii.

Pochodzący z przestępstwa ładunek wraz z ciężarówką znalazł się na policyjnym parkingu, zaś 54-letni litewski kierowca - w policyjnym areszcie. Teraz usłyszy zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości i odpowie za to przed sądem. Kodeks karny przewiduje za to karę od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Okoliczności zdarzenia szczegółowo badają teraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

(KWP w Białymstoku / mg)

Film Odzyskano 2 skradzione w Belgii samochody

Pobierz plik Odzyskano 2 skradzione w Belgii samochody (format mp4 - rozmiar 8.8 MB)

Powrót na górę strony