Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili nielegalne składowanie odpadów

Data publikacji 29.10.2014

Poznańscy policjanci udaremnili składowanie nielegalnych odpadów na terenie powiatu kościańskiego. Właścicieli dwóch spółek działając na szkodę poznańskiej spółki komunalnej wywozili odpady na pola uprawne. Dokonywanie odzysku odpadów w takich warunkach lub w taki sposób, że zagraża to życiu lub zdrowiu człowieka, jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek 13 maja br. Wówczas dwóch właścicieli spółek z terenu powiatu Wschowskiego i z Grodziska Wielkopolskiego, mimo braku możliwości spełnienia warunków ze względu na ilość oraz sposób przetworzenia odpadów, podpisało umowę z poznańską spółką wodociągową. Wartość usługi to koszt blisko 5 milionów złotych. Nieczystości wywożono na pola uprawne w powiecie wschowskim, poznańskim i grodziskim.

W październiku br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przyczynili się do udaremnienia wyrzucenia odpadów. W chwili kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, kierowca jednej z ciężarówek zaczął zrzucać swój ładunek. Na miejsce wezwano właściciela terenu oraz inspektorów ochrony środowiska.

Teraz sprawę badają śledczy z poznańskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze sprawdzają czy właściciele spółek dopuścili się czynów z kodeksu karnego, dotyczących przestępstw przeciwko środowisku. Za dokonywanie odzysku odpadów w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka, grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.48 MB)

Powrót na górę strony