Wrocławski policjant już po raz drugi został Mistrzem Polski w Karate Kyokushin

Data publikacji 29.10.2014

Złoty medal w kategorii ,,Open Senior +35’’ na XV Mistrzostwach Polski Seniorów Open, które odbyły się w Koszalińskiej Hali Sportów Walki wywalczył podinsp. Wojciech Żmija – funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W tej największej krajowej imprezie karate kyokushin wzięło udział blisko 170 zawodników reprezentujących wszystkie federacje. Podczas zawodów przedstawiciele Polskiego Związku Karate, w uznaniu tegorocznych licznych sukcesów sportowych policjanta powołali go do Polskiej Kadry Narodowej.

25 października 2014 roku, w Koszalińskiej Hali Sportów Walki odbyły się XV Mistrzostwa Polski Seniorów Open oraz Mistrzostwa Polski juniorów z udziałem blisko 170 zawodników. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali m.in. Piotr Jodliński - Prezydent Miasta Koszalin oraz Stanisław Gawłowski - wiceminister Ochrony Środowiska. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym Eugeniusz Dadzibug.

Była to największa krajowa impreza karate kyokushin i wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich federacji. Zawody rozegrane zostały w formule Open, a więc bez podziału na kategorie wagowe i z jednym zwycięzcą.

Złoty medal w kategorii ,,Open Senior +35 lat’’ wywalczył podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po ciężkich pojedynkach i dwurundowym finale, funkcjonariusz jednogłośną decyzją sędziów, drugi raz z rzędu, został Mistrzem Polski.

Polski Związek Karate, jako członek Światowej Organizacji Karate oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w uznaniu licznych tegorocznych sukcesów sportowych powołał podinsp. Wojciecha Żmiję do Polskiej Kadry Narodowej oraz zaprosił na zgrupowanie, które zaplanowano od 4 do 8 listopada br. na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Policjant będzie teraz reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy Open Karate Kyokushin i Pucharze Europy, które odbędą się w 29 i 30 listopada 2014 roku w Sosnowcu.