Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef Policji z wizytą w Międzyrzeczu

Data publikacji 29.10.2014

Budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu rozpoczęto pod koniec ubiegłego roku. We wtorek teren inwestycji odwiedził Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, który przyglądał się postępom prac na placu budowy.

Decyzję o budowie tak ważnej dla policjantów i mieszkańców powiatu międzyrzeckiego siedziby Komendy Powiatowej Policji podjęto, kiedy potwierdzono, że modernizacja lub przebudowa użytkowanego dotychczas, historycznego obiektu nie jest opłacalna. Międzyrzecka inwestycja jest kolejną tego typu w województwie lubuskim. Dotychczas do nowych siedzib przenieśli sie między innymi policjanci ze Świebodzina, Żagania, Sulęcina i Nowej Soli.

We wtorek teren międzyrzeckiej inwestycji wizytował gen. insp. Marek Działoszyński. Szef Policji osobiście zapoznał się z postępami na placu budowy. Generał Marek Działoszyński nie ukrywa, że z jednostką w Międzyrzeczu łączy go wiele zawodowych wspomnień. To na terenie tego powiatu pracował przed laty, zdobywając policyjne doświadczenie.

Teren pod budowę nowej siedziby KPP w Międzyrzeczu przekazany został Policji przez władze miasta. Budynek w znacznej części będzie miał elementy charakterystyczne dla obiektów realizowanych w ramach wprowadzonej w lipcu 2013 r. standaryzacji budynków policyjnych. Projekt jest nowoczesny i odpowiada wszelkim potrzebom.

Koszt inwestycji zamyka się w 20 mln złotych. Środki te pochodzą z budżetu Policji. Nowy obiekt będzie miał powierzchnię 2100 m2. Budynek wyposażony zostanie w pomieszczenia służące funkcjonariuszom, przestronne szatnie, siłownie i strzelnicę oraz garaże dla pojazdów służbowych.

Teren inwestycji, oprócz szefa Policji,  odwiedzili poseł Stefan Niesiołowski, Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Ryszard Wiśniewski, jego zastępca mł. insp. Helena Michalak oraz komendant powiatowy mł. insp. Stanisław Panek.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony