Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia za handel narkotykami

Data publikacji 29.10.2014

Do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze trafił akt oskarżenia przeciwko czterem osobom oskarżonym o popełnienie szeregu przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli do tej sprawy 2,5 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości około 100 tys. zł., 150 gram marihuany o czarnorynkowej wartości 4,5 tys. zł., oraz zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich.

Wydział d/w z Przestępczością Narkotykową pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze prowadził śledztwo wobec osób m. in. z terenu Zielonej Góry, Nowej Soli, Otynia, podejrzanych o dokonanie szeregu przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w miniony poniedziałek (27.10.br.) skierował do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko czterem osobom oskarżonym o nielegalny handel, posiadanie i uczestniczenie w obrocie narkotykami jak i przemycie środków odurzających.

Cztery osoby podejrzane w tej sprawie, w wieku od 24 do 27 lat, związane z wprowadzaniem na rynek haszyszu i marihuany zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy. W trakcie czynności kryminalni zabezpieczyli 2,5 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości około 100 tys. zł., 150 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 4,5 tys. zł., jak również w jednym z mieszkań w Zielonej Górze zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich - zabezpieczono 11 krzewów w fazie dojrzewania kwiatostanu. Ponadto zabezpieczono wagi elektroniczne, młynki elektryczne, telefony komórkowe oraz inne przedmioty wykorzystywane w przestępczym procederze.

Wobec czterech zatrzymanych w związku z tą sprawą mężczyzn Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, a następnie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, areszt ten sukcesywnie przedłużano. Podejrzani do chwili obecnej przebywają w Areszcie Śledczym. Łącznie przedstawiono im 11 zarzutów dotyczących nielegalnego handlu, posiadania i uczestnictwa w obrocie narkotykami, jak i przemytu środków odurzających. Ponadto przeciwko dwóm osobom wyłączono ze śledztwa materiały dotyczące popełnienia przez nich rozboju - w tej sprawie toczy się odrębne postępowanie.

Akt oskarżenia zgodnie z art. 280 kodeksu karnego wkrótce również zostanie skierowany do sądu. Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony