Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili przemyt tytoniu

Data publikacji 30.10.2014

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili przemyt wyrobów tytoniowych z Czech do Anglii. Szlak tranzytowy prowadził przez Małopolskę. Zabezpieczono 2 tony nielegalnej krajanki tytoniowej o wartości prawie miliona złotych, która przewożona była przez granice tirami, jako wyściółka dla gryzoni.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością  Gospodarczą KWP w Krakowie od  pewnego czasu rozpracowywali  szlak przemytowy nielegalnego tytoniu, który prowadził z Czech do Anglii.  Przez Polskę nielegalny towar jechał  tranzytem. Ustalono, że firma spedycyjna, przewożąca nielegalną krajankę tytoniową, mieści się na terenie małopolskiej Wieliczki.  

W dniach 17-19 października policjanci  wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Krakowie zabezpieczyli na terenie magazynu należącego do tej firmy spedycyjnej 6 europalet z kartonowymi pudełkami zawierającymi susz tytoniowy, o łącznej wadze 2 ton. Wartość zabezpieczonej krajanki tytoniowej wynosi prawie milion złotych. Pudełka z opisem „wyściółka dla gryzoni” trafiły do Polski z Republiki Czeskiej. Z zabezpieczonej dokumentacji przewozowej wynika, że zabezpieczony towar miał trafić w całości na teren Anglii.  W czasie przeszukań zabezpieczono pieczątki firmy czeskiej oraz angielskiej, do której miał trafić zabezpieczony susz.

Zatrzymano 25-letniego mężczyznę, obecnie ustalana jest  jego rola w przestępczym procederze.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony