Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu

Data publikacji 30.10.2014

Policjanci ze Śremu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej ustalili dziuplę, w której zabezpieczyli ponad tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nielegalny tytoń należy do 53-letniego mieszkańca Poznania. Naraził on Skarb Państwa na straty w wysokości około 800 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się w śremskiej Komendzie Powiatowej Policji przestępczością gospodarczą wspólnie z dzielnicowymi oraz funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Leszna ustalili „dziuplę”, w której przechowywany był tytoń bez polskich znaków akcyzy.

28 października b.r. policjanci i celnicy w małej wiosce pod Śremem, na terenie prywatnej posesji, w pomieszczeniach budynku gospodarczego, znaleźli blisko tonę pociętego tytoniu bez banderoli. Odkryto również prawie 150 kg liści niepociętego tytoniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenie do cięcia liści oraz wagę elektroniczną. Tytoń był rozsypany na całej szerokości i długości dwóch pomieszczeń gospodarczych. Mundurowi popakowali tytoń do 55 dużych, 20-kilogramowych worków gospodarczych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nielegalny tytoń należy do 53-letniego mieszkańca Poznania. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny, który naraził Skarb Państwa na straty w wysokości około 800 tysięcy złotych.

Za przechowywanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy grozi wysoka grzywna lub 3 lata pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / ap)

Film Zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu

Pobierz plik Zabezpieczyli ponad tonę nielegalnego tytoniu (format mp4 - rozmiar 9.73 MB)

Powrót na górę strony