Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Budowa nowej siedziby I Komisariatu Policji w Łodzi

Data publikacji 30.10.2014

30 października 2014 roku na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość symbolicznego rozpoczęcia budowy nowej siedziby I Komisariatu obsługującego teren Śródmieścia Łodzi. Nowa siedziba będzie dostosowana do Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

Dzisiaj na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odbyła się uroczystość symbolicznego rozpoczęcia budowy nowej siedziby I Komisariatu obsługującego Śródmieście Łodzi. Wśród gości zaproszonych przez Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi mł. insp. Piotra Beczkowskiego znaleźli  się m.in. Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierz Kalinowski, kierownictwo Straży Miejskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, a także komendanci łódzkich komisariatów policji i przedstawiciele wykonawcy inwestycji.
 
Aktualnie policjanci z Komisariatu I w Łodzi pełnią służbę w  części wydzielonej z Komendy Miejskiej przy ulicy Sienkiewicza 28/30. To przejściowa sytuacja. Dotychczasowa siedziba mieściła się przy alei Kościuszki 19. Kamienica ta została wybudowana na początku XX wieku i w chwili obecnej objęta jest ochroną konserwatora zabytków. Obiekt nie spełniał żadnych wymogów jednostki policji począwszy od przepisów sanitarnych i przeciwpożarowych, kończąc na bezpieczeństwie interesantów i policjantów. Po wielu latach starań i poszukiwania nowej lokalizacji podjęto decyzję o budowie na działce przy ulicy Sienkiewicza 28/30.

Jeszcze w 2013 roku został opracowany oraz zatwierdzony przez KGP program inwestycji. W styczniu 2014 roku KWP w Łodzi otrzymała zgodę na uruchomienie procedury przetargowej. 9 lipca 2014 roku inwestorowi został przekazany plac budowy. Przyjęty koszt to 20 490 000 złotych. Nowa siedziba I KP KMP w Łodzi będzie dostosowana do Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.
 
Budynek zaprojektowano na planie prostokąta z wewnętrznym dziedzińcem, przejazdem bramowym oraz podziemnym garażem.  Obiekt będzie posiadał parkingi na 114 miejsc naziemnych w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz 30 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Budynek będzie 4-kondygnacyjny z  piwnicami, gdzie będą m.in. magazyny i szatnie oraz zespół strzelnicy podziemnej na 5 stanowisk. Ponadto komisariat będzie wyposażony w pomieszczenie pierwszej pomocy medycznej, recepcję, magazyn dowodów rzeczowych zanieczyszczonych biologicznie i pokój do oględzin z suszarnią. I KP KMP w Łodzi będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych (podjazd, miejsca parkingowe i sanitariaty). Na parterze przewidziano pomieszczenia do pełnej obsługi interesantów.

Zobacz również: O Programie Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji►

(KWP w Łodzi / mj)

Film Budowa nowej siedziby I Komisariatu Policji w Łodzi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Budowa nowej siedziby I Komisariatu Policji w Łodzi (format flv - rozmiar 28 MB)

Powrót na górę strony