Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali mazdę i zatrzymali złodzieja

Data publikacji 31.10.2014

Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zatrzymali 36-letniego Adama Ch. i odzyskali skradzioną mazdę CX9 o wartości 70 tysięcy złotych. 36-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową otrzymali zgłoszenie o kradzieży mazdy CX9 z parkingu na terenie warszawskiego Targówka. Niezwłocznie przystąpili do działań, aby jak najszybciej odzyskać skradziony pojazd i zatrzymać złodzieja.

Dzięki operacyjnym ustaleniom wytypowali osobę, która mogła mieć związek z kradzieżą. Policjanci przewidzieli kierunek ucieczki podejrzanego i ustawili blokadę na terenie powiatu wołomińskiego.

Podczas próby zatrzymania, Adama Ch. z dużą prędkością pokonał blokadę, usiłując przejechać policjantów. Funkcjonariusze użyli broni palnej, niestety mężczyźnie udało się uciec.

Wtedy do działań został włączony policyjny śmigłowiec. Dzięki temu funkcjonariusze namierzyli i odzyskali skradziony pojazd. Ustalili też miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny.

36-letni Adam CH. został zatrzymany dzień później w Wołominie. Jak się okazało, to członek zorganizowanej grupy przestępczej z terenu Wołomina, zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie całej Polski.

Po przedstawieniu zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem, 36-latek został przez sąd tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KSP / kr)

Powrót na górę strony