Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Data publikacji 31.10.2014

Kierowca ciężarówki, zabierając kluczyki, uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanemu mężczyźnie. Ten jednak nie dawał za wygraną, poszedł do znajdującego się w pobliżu domu, przyniósł zapasowy komplet kluczyków i zjechał z drogi na swoją posesję. Tam już zajęli się nim policjanci. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.

Wczoraj (30 października) około godz. 12.40 w Kowiesach gmina Bielany (droga krajowa nr 63), kierujący samochodem ciężarowym uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy forda focusa. Widząc, że za kierownicą siedzi pijany mężczyzna, zmusił go do zatrzymania i zabrał kluczyki. Zawiadomił o zatrzymaniu policję i sam ruszył w dalszą drogę, przekazując kluczyki kobiecie, która również była świadkiem całego zajścia.

Kierowca forda nie dawał za wygraną i widząc, że kobieta nie jest w stanie go powstrzymać poszedł do swojego, znajdującego się w pobliżu domu. Zabrał zapasowy komplet kluczyków i odjechał z drogi na swoją posesję.

Na posesji już zaopiekowali się nim policjanci sokołowskiej drogówki. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują za wspaniałą postawę i pomoc w wyeliminowaniu z ruchu pijanego kierowcy. Takie zachowanie wpływa na znaczne podniesienie bezpieczeństwa na naszych drogach.

(KWP w Radomiu / ap)

Powrót na górę strony