Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP rozbili grupę "Borsuka"

Data publikacji 31.10.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, przy współpracy z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Członkowie grupy powiązani byli ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów, wśród zatrzymanych jest lider kierujący grupą, ps. „Borsuk”.

Nad rozpracowaniem grupy "Borsuka" policjanci pracowali od kilku miesięcy – kiedy zebrali szczegółowe informacje o jej strukturze i zorganizowaniu, przystąpili do zatrzymań. Zaplanowane i skoordynowane działania pozwoliły na jednoczesne dotarcie do kilku miejsc – zatrzymano kilkanaście osób, w tym lidera grupy. Z uwagi na istniejące prawdopodobieństwo, że członkowie grupy mogą zachowywać się podczas zatrzymań niebezpiecznie i posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia, realizacje przeprowadzono z udziałem antyterrorystów SPAP oraz zespołu specjalnego CBŚP.

Ośmiu osobom przedstawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości marihuany oraz substancji psychotropowych - amfetaminy. Bartłomiej R. usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, dodatkowo – kilku osobom przedstawiono także zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Wobec czterech osób zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, wobec pozostałych wolnościowe środki zapobiegawcze - dozory Policji oraz zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Jak wynika z ustaleń policjantów grupa ta działała od listopada 2013 roku, a narkotyki rozprowadzane były m.in. w środowiskach pseudokibiców z terenu Skawiny i okolic.

Podczas realizacji policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz niebezpieczne narzędzia. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony