Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powstanie poznańskiej grupy PAT i premiera spektaklu "Sekret"

Data publikacji 31.10.2014

Na Scenie na Piętrze, działającej w ramach Estrady Poznańskiej, 30 października br. odbyła się Gala Finałowa działania PaT/E. Nowo utworzona poznańska grupa PaT wystawiła premierowo spektakl pt. „Sekret”. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. Wśród wielu znamienitych gości obecni byli Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski.

W dniach 27-30 października w Poznaniu odbywał się casting do nowo utworzonej poznańskiej grupy PaT. „Profilaktyka a Ty” to program, który powstał w Komendzie Głównej Policji. Jest on skierowany do młodzieży i w swoim założeniu ma pokazywać, że można żyć bez uzależnień i doskonale realizować swoje pasje. Autorem programu jest insp. Grzegorz Jach - Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego.

Podczas 4 dni trwania przedsięwzięcia wybrano młodych ludzi – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy weszli w skład nowo utworzonej w Poznaniu grupy PaT. 30 października br. podczas Gali Finałowej młodzież zaprezentowała premierę spektaklu „Sekret” na deskach „Sceny na Piętrze” Poznańskiej Estrady. Publiczność była pod wrażeniem zaangażowania w przedsięwzięcie młodych, zdolnych ludzi. 

Wśród wielu znamienitych gości na spektaklu obecni byli Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski.

Po przedstawieniu został wybrany lider poznańskiej grupy, który będzie z nią pracował, natomiast nauczyciele biorący udział w szkoleniu otrzymali certyfikaty ekspertów PaT.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony