Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli markowe podróbki warte ponad 110 tys. zł

Data publikacji 31.10.2014

Policjanci z Mikołowa przejęli odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi największych światowych marek. Przedstawiciele producentów wartość strat wstępnie ocenili na ponad 110 tysięcy złotych. Właścicielkom sklepów handlującym nielegalnym towarem może grozić kara do 5 lat więzienia.

Mikołowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w dwóch butikach na terenie Mikołowa sprzedawana jest podrobiona odzież i galanteria największych światowych marek. Wczoraj śledczy wkroczyli do akcji. Jak się okazało, nielegalny towar, oznaczony zastrzeżonymi znakami towarowymi, sprzedawano w zawyżonych cenach, co mogło wprowadzać klientów w błąd, co do autentyczności produktów.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne ubrania, buty, chusty, torebki i wiele innych produktów. Jak wstępnie szacują śledczy, łączna wartość strat dla producentów znanych wyrobów wynosi ponad 110 tysięcy złotych. Teraz właścicielkom sklepów – 46 - latce i 31 - latce - może grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony