Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia policyjnych oddziałów

Data publikacji 31.10.2014

Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty, użycie broni gładkolufowej. Na takie sytuacje muszą być przygotowani funkcjonariusze z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji. W miniony wtorek w Świebodzinie policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach z zabezpieczania imprez masowych.

Głównym zadaniem policjantów działających w oddziałach jest zabezpieczanie imprez masowych. Dzięki ich pracy, uczestnicy wydarzeń sportowych i kulturalnych nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Praca lubuskich Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji jest poprzedzona regularnym treningiem. Tym razem ćwiczenia zostały przeprowadzone na terenie komendy w Świebodzinie. Dowódcy lubuskich pododdziałów Policji przygotowali dla swoich funkcjonariuszy kilka scenariuszy działań. Policjanci ćwiczyli odparcie ataku grupy osób, asekurację służb medycznych podczas ewakuacji rannego policjanta oraz użycie broni gładkolufowej.

Trening sprawia, że w momencie kiedy pojawia się zagrożenie, każdy funkcjonariusz doskonale wie, jak powinien się zachować. Wielokrotnie powtarzane ćwiczenia powodują, że policyjne oddziały są lepiej skoordynowane, działają szybko i skutecznie.

Ćwiczenia w Świebodzinie pokazały, że lubuscy policjanci są dobrze przygotowani do wykonywania swoich zadań. Dowódcy byli zadowoleni z ich przebiegu i już przygotowują scenariusz kolejnych działań. Wszyscy funkcjonariusze podkreślali znaczenie regularnego treningu  i podnoszenie kwalifikacji. Przygotowanie scenariuszy działań  pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo zarówno osób, które uczestniczą w imprezach masowych, jak i policjantów zabezpieczających takie wydarzenia.

Więcej zdjęć ►

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kr)

Powrót na górę strony