Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych z wizytą w Czechowicach-Dziedzicach

Data publikacji 31.10.2014

„Program standaryzacji po pierwsze ma służyć policjantom, ale także mieszkańcom. Na Śląsku obiekty policyjne są dalekie od standardów, w których chciałbym, żeby moi funkcjonariusze pracowali, a pamiętajmy, że wykonują ciężką pracę”. Tymi słowami zwrócił się Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński do obecnych na spotkaniu w czechowickim magistracie.

Wczoraj późnym popołudniem w Czechowicach-Dziedzicach gościł Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński. Gościa podjął Burmistrz Czechowic-Dziedzic oraz przedstawiciele rady miejskiej. W spotkaniu uczestniczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Piotrem Kucią oraz kierownictwo bielskiej komendy na czele z Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej insp. Bogdanem Zarębą.

Minister zapoznał się z postępem prac przy budowie nowego komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na koniec przyszłego roku. Policjanci przeniosą się z obrzeży miasta do ścisłego centrum. Aktualnie czechowiccy policjanci pracują w budynku dawnej przychodni lekarskiej przy ul. Łukasiewicza, której część pomieszczeń zaadoptowano na komisariat. Minister odwiedził również obecną siedzibę czechowickich stróżów prawa. W czasie spotkania w urzędzie zapoznał się z ogólną charakterystyką czechowickiego komisariatu oraz problemami, z jakimi na co dzień borykają się mieszkańcy. Odpowiadał na pytania i sugestie przedstawicieli rady miasta. Dzisiaj ciąg dalszy spotkania z Ministrem, który zagości z wizytą w bielskiej komendzie.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.83 MB)

Powrót na górę strony