Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta Wiceministra Spraw Wewnętrznych w KWP w Katowicach

Data publikacji 31.10.2014

W województwie śląskim gościł Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński. Jednym z miejsc, które odwiedził była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, gdzie spotkał się z kierownictwem śląskiej policji. Zapoznał się ze stanem bezpieczeństwa, strukturą garnizonu oraz realizowanymi i planowanymi inwestycjami.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński wizytował Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Gościa podjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, wraz ze swoimi zastępcami - insp. Zbigniewem Klimusem i mł.insp. Piotrem Kucią.

Ministrowi zaprezentowano galerię obrazującą zmiany jakie przeszły śląskie komendy i komisariaty w ramach programu modernizacji i standaryzacji jednostek Policji. W trakcie spotkania z kierownictwem śląskiej policji Minister zapoznał się z ogólną charakterystyką garnizonu - jego strukturą, stanem etatowym i tworzącymi go komendami miejskimi i powiatowymi. Przedstawiona została analiza stanu bezpieczeństwa w województwie śląskim w pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku. Omówione zostały także działania inwestycyjne Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w 2014 roku oraz prace modernizacyjne w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach i budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony