Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zarzuty dla nieletnich za wymuszenia rozbójnicze

Data publikacji 31.10.2014

Policjanci z Sopotu zakończyli sprawę dwóch nieletnich, którzy kilkukrotnie grozili 13-latkowi pobiciem i zmuszali go do przekazywania im pieniędzy. Już niebawem 15-latek i jego 14-letni kolega odpowiedzą za wymuszenia rozbójnicze przed sądem rodzinnym.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii zakończyli sprawę 14-letniego i 15-letniego mieszkańca Sopotu, którzy od połowy października br. grozili 13-latkowi pobiciem, jeżeli ten nie da im pieniędzy.

Małoletni w obawie, że zostanie pobity, co najmniej pięć razy przekazał sprawcom pieniądze. Jak ustalili policjanci pokrzywdzony 13-latek każdorazowo oddawał sprawcom od kilku do nawet kilkuset złotych. Funkcjonariusze ustalili, że do wymuszeń dochodziło w szkole, do której chodził pokrzywdzony oraz w pobliżu jego miejsca zamieszkania.

14-latek z Sopotu usłyszał pięć zarzutów popełnienia przestępstwa, a jego 15- letni „wspólnik”, aż sześć zarzutów, które dotyczyły wymuszeń rozbójniczych oraz stosowania gróźb karalnych.

Teraz sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów z Sopotu, zadecyduje o dalszym losie nieletnich sprawców.

(KWP w Gdańsku / kr)

 

Powrót na górę strony