Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowe zatrzymanie

Data publikacji 31.10.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu zatrzymali dwóch 24-letnich mieszkańców jednej z miejscowości na terenie powiatu. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą oni trudnić się narkotykowym procederem. Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano sandomierscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przy udziale policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach jednocześnie zapukali do drzwi dwóch mężczyzn.

W miejscu zamieszkania pierwszego funkcjonariusze zabezpieczyli 4 gramy suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana oraz blisko 3 gramy substancji zidentyfikowanej jako haszysz.

Na posesji zajmowanej przez drugiego mężczyznę policjanci znaleźli blisko 7 kilogramów suszu roślinnego oraz nasiona prawdopodobnie marihuany, a także  lampy i wentylatory oraz 4 rośliny konopi w fazie wzrostu. Mundurowi znaleźli  również w rejonie posesji rosnące trzy krzaki konopi. Miały one od 150 do 180 centymetrów wysokości. Część wyschniętych roślin znajdowała się w słoikach, pozostałe zgromadzone były w plastikowej skrzynce.

Wstępne badania wykazały, że zabezpieczony susz to marihuana, a substancja to haszysz. Teraz trafią one do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Młodzi mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Jednemu z nich może grozić kara do 3 lat więzienia. Drugi z zatrzymanych odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony