Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiał przez telefon i jechał 130 km/h w mieście

Data publikacji 03.11.2014

Lubuscy policjanci zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Kierujący bmw pędził ulicami Gorzowa ponad 130 km/h, rozmawiał przez telefon i zmusił inny pojazd do nagłego hamowania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za swoją jazdę odpowie przed sądem.

Policjanci drogówki codziennie pełnią służbę w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w videorejestrator. W minioną środę (29 października br.) nagranie ze swojej nieodpowiedzialnej jazdy miał okazję obejrzeć 25-letni mieszkaniec Gorzowa, który ma terenie miasta popełnił kilka wykroczeń. Funkcjonariusze zauważyli na ul. Górczyńskiej jak rozmawia przez telefon. Chwilę później mężczyzna rozpędził swoje auto do 92 km/h. Przed skrzyżowaniem z ulicą Okulickiego policjanci dokonali kolejnego pomiaru. Okazało się, że kierowca czarnego bmw przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 80 km/h. Kolejnym wykroczeniem było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu innemu pojazdowi i zmuszenie go do nagłego hamowania.

Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego kierowcę do kontroli. Ze względu na lekceważący stosunek do popełnionych wykroczeń i rażące nieprzestrzeganie przepisów, policjanci odstąpili od ukarania mandatem i sprawę skierowali do sądu. Tam też okaże się, kiedy kierujący będzie mógł wrócić za kierownicę.

(KWP w Gorzowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.26 MB)

Powrót na górę strony