Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzyni w mundurze

Data publikacji 03.11.2014

Z zawodu policjantka, z zamiłowania judoczka. Z powodzeniem łączy obowiązki służbowe ze swoją życiową pasją, jaką jest rywalizacja na macie. Sierżant Monika Janos, bielska policjantka na co dzień pełniąca obowiązki pełnomocniczki do spraw ochrony informacji niejawnych, wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Policji w Judo, które odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W finale nasza koleżanka zmierzyła się z policjantką z Cieszyna, którą pokonała już po kilku minutach walki przez Ippon. Tytuł mistrzyni zdobyty podczas zawodów w Legionowie to kolejny sukces policjantki z Bielska-Białej, która judo trenuje od 13 roku życia. Swoją karierę sportową rozpoczynała w bielskim klubie Gwardia Bielsko-Biała. Była zawodniczką kadry narodowej. Reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy, osiągając liczne sukcesy. Na co dzień policjantka, żona i matka 4-letnich bliźniaczek, swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi i życiem rodzinnym.

Sierżant Monika Janos nie była jedyną, która reprezentowała bielski garnizon w Mistrzostwach Policji w Judo w Legionowie. Świetnie spisali się także dwaj nasi koledzy: sierż Łukasz Harężlak z Kobiernic, który zajął 5 miejsce oraz sierż Michał Willman z Jasienicy, który uplasował się na 7 pozycji.

(KWP w Katowicach / rk)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.75 MB)

Powrót na górę strony