Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste przekazanie nowych radiowozów świętokrzyskiej Policji

Data publikacji 03.11.2014

Garnizon świętokrzyski wzbogacił się o 19 nowych samochodów. Dzisiaj Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinspektor Jarosław Szymczyk przekazali pojazdy funkcjonariuszom. Do komend trafi 6 radiowozów oznakowanych i 13 nieoznakowanych. Na drogi województwa świętokrzyskiego nowe pojazdy kia i ople wyjadą w ciągu najbliższych dni.

W czercu br. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przekazał pół miliona złotych na zakup nowych radiowozów dla świętokrzyskiego garnizonu Policji. Taką samą kwotę przekazano z budżetu Policji. Nowe samochody trafią do jednostek Policji na terenie całego województwa. 19 nowych radiowozów zasili komendy powiatowe i wydziały komendy wojewódzkiej. Do końca roku garnizon świętokrzyski otrzyma w sumie 68 nowych samochodów. 

Podczas uroczystości przekazania nowych pojazdów zabierając głos Pan Marszałek podkreślił, że nowe radiowozy poprawią nie tylko komfort pracy funkcjonariuszy, ale też ich sprawność i skuteczność. Dodał też, że zakup ten jest przykładem tego, że samorządy mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa m.in. w taki sposób.

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, nadinspektor Jarosław Szymczyk wspomniał o tym, że nowe radiowozy pozwolą na zwiększenie skuteczności i szybkości reakcji świętokrzyskich funkcjonariuszy, a dzięki temu wzrośnie też zaufanie społeczeństwa, które jest najbardziej istotne.

Przekazane dzisiaj radiowozy mają silniki benzynowe o pojemności od 1,2 do 1,6 l. Samochody będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Nowoczesne silniki oraz wyposażenie pojazdów umożliwią Policji jeszcze bardziej skuteczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

(KWP w Kielcach)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 20.2 MB)

Powrót na górę strony